Zalety mieszkania w bloku

5
(1)

Przyszedł czas pójścia na swoje i zastanawiasz się co wybrać – dom czy mieszkanie. Każdemu chyba marzyło się nie raz posiadanie własnego domku. Wbrew pozorom to jednak mieszkanie w bloku niesie ze sobą większe korzyści.

Mniejsze koszty…ogródka

Kupno działki i wybudowanie domu to naprawdę ogromne koszty. Poza tym ciężko przewidzieć ile niespodziewanych wydatków może wypaść po drodze. Wstępny kosztorys to jedno, a efekt finalny to drugie. Kupno nowego mieszkania w bloku ogranicza się tylko do wykończenia mieszkania w już postawionym budynku. Ogarnięcie wszystkiego, co znajduje się poza mieszkaniem leży w geście osób, które zarządzają osiedlem. Wystarczy projekt mieszkania lub głowa pełna pomysłów – niecały miesiąc i można się wprowadzać. Budowa i wykańczanie domu często przedłuża się miesiącami – co generuje ciągle dodatkowe koszty.

Ogródek i sąsiedzi w pakiecie

Jednym z głównych argumentów mieszkańców domków jest posiadanie ogródka. Niewątpliwie trawa, zieleń, kwiaty czy po prostu dodatkowe miejsce do odpoczynku dodaje uroku codziennemu życiu i znacząco zwiększa jego komfort. Jednak coraz więcej deweloperów decyduje się na zagospodarowanie terenów wokół stawianych bloków właśnie na ogrody! Kupując mieszkanie na parterze można zostać właścicielem nie tylko własnego M3 czy M4, ale także urokliwego kawałka zieleni.  Można cieszyć się posiadaniem mieszkania w bloku, siedząc na własnym tarasie i popijając poranną kawę. Czego chcieć więcej? Może…małej sąsiedzkiej wspólnoty? Wiadomo przecież, ze człowiek jest istotą społeczną. Potrzebuje kontaktu z ludźmi. Szczególnie dzieci mają ogromną potrzebę ciągłego wchodzenia w interakcje z innymi dziećmi. Mieszkania w bloku, często jako część większych osiedli, zdecydowanie dają większą możliwość na codzienne kontakty międzyludzkie, niż mieszkanie w domku. W pakiecie z takim osiedlem najczęściej idą fajni sąsiedzi, a dzieci zawierają przyjaźnie na całe życie. Coraz częściej powstają też wokół bloków miejsca, przeznaczone na sąsiedzką integracje oraz różnego rodzaju aktywności sportowe. W dzisiejszych czasach nie trzeba chodzić na kompromisy – mieszkając w bloku, można poczuć się dokładnie tak, jakby mieszkało się w swoim własnym małym domu.

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *