Zabiegi kosmetyczne. Który zabieg wykonać w danej porze roku?

5
(1)

Upały nie ustępują, ale dni stają się coraz krótsze i powoli zbliżamy się do jesieni. To dobry moment żeby zadbać o swoje ciało po letnim odpoczynku. Który zabieg najlepiej wykonać pod koniec lata, a z którym poczekać do jesieni?

Depilacja laserowa – jesień

Pewnie wiele osób zastanawia się, dlaczego podczas lata depilacja laserowa bywa mocno przeceniona. Otóż dlatego, że skóry po zabiegu nie powinno wystawiać się na słońce. Podczas fali upałów ciężko jednak chodzić cały czas w długich spodniach. Najlepiej jest więc poczekać z depilacją na jesień, kiedy zakrywanie ciała będzie wreszcie uzasadnione pogodą. Ponadto przed depilacją laserową powinno się choć minimalnie zapuścić włoski na depilowanym fragmencie ciała – to kolejny argument ku temu, żeby wykonać zabieg jesienią. Nikt nie będzie przecież nosił krótkich ubrań odsłaniających niechciane owłosienie. Oczywiście osoby, które chcą mocno zaoszczędzić mogą zdecydować się na tego typu zabiegi kosmetyczne latem (wtedy na pewno będą tańsze). Muszą jednak być świadome wyrzeczeń, które czekają na nie przed i krótko po zabiegu. Może to być jednak idealny wybór dla osób, które wybierają się na wyjazd w chłodniejsze części świata, gdzie bez przeszkód mogą zregenerować skórę po zabiegu, zakrywając ją przed działaniem słońca.

Mezoterapia igłowa lub bezigłowa – lato

To z kolei idealny zabieg na lato. Skóra twarzy wystawiona na długotrwałe działanie promieni słonecznych podczas lata wymaga szczególnego nawilżenia. W przypadku mezoterapii igłowej, odżywcze i nawilżające substancje są wprowadzane pod skórę za pomocą igieł. Jeżeli decydujemy się na bezigłową wersję, nośnikiem stają się fale elektromagnetyczne. Twarz po zabiegu jest wyraźnie zliftingowana, nawilżona, zmarszczki wydają się optycznie zredukowane. Zabieg ten może być idealny na koniec lata, kiedy nasza skóra wymaga mocnego odżywienia. Poza twarzą, mezoterapię można zastosować na dowolnej części ciała. Coraz większą popularność zdobywa mezoterapia igłowej głowy. Skóra głowy latem może być szczególnie przesuszona ze względu na to, że jest najbardziej wystawiona na słońce. Mezoterapię skóry głowy poleca się również przy problemie z nadmiernie wypadającymi włosami. Czy można jednak wykonać te zabiegi kosmetyczne również inną porą roku? Oczywiście, że tak. Jeśli będziemy regularnie dbać o nawilżanie twarzy i głowy, być może na następne wakacje nasza skóra zareaguje dużo lepiej na gwałtowne upały i staną się dla nas mniej uciążliwe.

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *