Wyjazd ze znajomymi – jakich błędów unikać?

5
(1)

Mimo, że wyjazd ze znajomymi to przede wszystkim czas relaksu, to i tutaj może dojść do nieprzyjemnych sytuacji i spięć. Wcale nie tak trudno, aby długo wyczekiwany wyjazd zamienił się w koszmar. Jak tego uniknąć? Co robić i jakie zasady wprowadzić, aby każdy uczestnik wyjazdu czuł się komfortowo?

Wszystko razem czy osobno?

Bardzo ważną kwestią jest planowanie wspólnego czasu. Jeśli decydujemy się na aktywne zwiedzanie miasta bądź piesze wycieczki, to wszystko powinno iść raczej zgodnie z planem. Niektórzy popełniają jednak błąd decydując zawsze i za wszystkich. Tak naprawdę nie ma nic złego w tym, jeśli uczestnicy wycieczki rozdzielają się na jakiś czas, podczas gdy resztę czasu spędzają razem z grupą. Każdy ma inną wizję wypoczynku i będąc w danym miejscu część rzeczy można robić wspólnie, a część – jak tylko mamy na to ochotę. Kiedy więc po aktywnie spędzonym dniu nadchodzi czas wolny, nie należy nalegać na wspólny wieczór przy grillu, jeśli ktoś nie ma na to ochoty. Dla niektórych pół dnia w grupie to aż nadto – dajmy naszym znajomym trochę prywatności.

Sprawy finansowe

Zdecydowanie najgorszy ze wszystkich tematów. Nie bez powodu mówi się, że to pieniądze dzielą ludzi najbardziej i najszybciej. Chyba nie ma bardziej żenującej sytuacji niż grupa ludzi wyliczająca na podstawie paragonu, ile ktoś ma oddać za zakupy grupowe.  Niektórzy nawet zaznaczają markerem które rzeczy są wspólne, a które osobiste. Czy istnieje rozwiązanie? Zawsze można kupić niezbędne rzeczy przed wyjazdem lub podzielić się listą rzeczy do kupienia, zamiast  tracić czas i nerwy na wyjeździe. To samo tyczy się niektórych produktów – jeśli ktoś nie pije alkoholu lub nie je mięsa, to nie wypada prosić go o zapłacenie części za wspólną wódkę lub kawałek szynki. Najlepiej rozmawiać otwarcie i planować zakupy tak, żeby nie dochodziło do spięć. Można też bezpośrednio przed wyjazdem ze znajomymi zrobić listę rzeczy, które na pewno będą potrzebne i złożyć się od razu na daną kwotę. 

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *