Wakacje All Inclusive czy wyjazd na własną rękę – co wybrać?

Chcesz się wybrać na wakacje marzeń, jednak nie wiesz, czy kupić wycieczkę All Inclusive, czy może samodzielnie zorganizować sobie wyjazd? Zobacz, co czeka Cię na obu typach wakacji i zdecyduj, która opcja jest dla Ciebie!

Transport

Wyjazd z biurem podróży jest wygodny. Już na lotnisku zostaniesz otoczony opieką przez organizatora wycieczki. Z lotniska zostaniesz dowieziony do hotelu, dlatego nie musisz się o nic martwić.

Wyjazd na własną rękę to samodzielne planowanie dojazdów, sprawdzanie rozkładów komunikacji publicznej czy prywatny wynajem samochodu. Więcej zachodu, ale i bezpośredniego kontaktu z nową kulturą!

Zakwaterowanie

Wybierając wakacje z organizatorem, tak naprawdę nie wiesz, jak faktycznie wyglądać będzie standard hotelu. Często też na miejscu okazuje się, że proponowany pokój nie do końca spełnia Twoje oczekiwania.

Jeśli sam organizujesz wakacje, wybór konkretnego noclegu to wyłącznie Twoja sprawa. Choć w tym przypadku też może coś Cię zaskoczyć, masz więcej możliwości do wyboru – nie tylko hotele, ale też apartamenty, hostele czy pokoje prywatne. Możesz więc znaleźć nocleg, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wyżywienie

All Inclusive, czyli wszystko w cenie, daje możliwość korzystania z bogatej oferty gastronomicznej. Nie zawsze jednak jedzenie na takich wczasach jest dobrej jakości. Zdarza się też, że menu jest monotonne, a Ty szybko znudzisz się serwowanymi potrawami.

Organizując wakacje samodzielnie, zwykle zdajesz się na ofertę restauracji lub gotujesz samodzielnie. W ten sposób jednak poznajesz lokalną kuchnię i jej przysmaki.

Zwiedzanie

Wakacje All Inclusive stwarzają pokusę spędzania całych dni w obrębie hotelu – w końcu to tam masz opłacony dostęp do jedzenia, napojów czy alkoholu.

Samodzielny wyjazd daje większe możliwości, jeśli chodzi o wycieczki, zwiedzanie atrakcji czy po prostu obcowanie z nową kulturą i lokalną ludnością.

Podsumowując, jeśli liczysz na bardzo wygodne wakacje, wybierz All Inclusive. Pamiętaj jednak, że to tylko pozornie opcja bez zmartwień – zawsze może Cię coś niezbyt miło zaskoczyć. Jeśli zaś szukasz wrażeń, chcesz jak najwięcej zobaczyć i lepiej poznać kulturę danego kraju, podróż na własną rękę będzie dla Ciebie najlepszym wyborem! Dalej nie możesz się zdecydować? Jedź na All Inclusive, jednak nie spędzaj całych dni wyłącznie przy hotelowym basenie. Prawdziwa przygoda czeka na Ciebie poza bramą hotelu!

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *