Jesienna chandra – jak sobie z nią poradzić?

5
(1)

Lato się skończyło, zostały tylko wspomnienia ciepłego piasku na plaży, wieczornych spacerów i pysznych lodów. O wakacjach przypomina już tylko blednąca opalenizna i zdjęcia na lodówce. Nic dziwnego, że dobry nastrój często odchodzi razem z latem. Mieniące się kolorami spadające liście mają swój urok, ale niestety – jesień najczęściej przynosi ze sobą deszcz, krótkie wieczory i chlapę na dworze. Sprawdź, który ze sposobów na jesienną chandrę podziała na Ciebie!

Duńskie hygge

Duńczycy od dawna wiedzą jak radzić sobie z jesiennym obniżeniem nastroju. Duńskie hygge to nic innego jak wszechobecna przytulność. Miękkie poduszki, ciepłe koce, świeczki – czyli wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Hygge to gromadzenie dobrej energii, która rozgrzewa nas od środka. Dzięki temu przez cały rok, niezależnie od pogody na zewnątrz, można zatrzymać lato w domu i cieszyć się nim, kiedy tylko dusza zapragnie.

Gry planszowe

„Planszówkogranie” znowu wraca do łask. W czasach młodości naszych dziadków i rodziców, bez telewizora, internetu i telefonów komórkowych, gry planszowe były bardzo popularne. Nic dziwnego, planszówki nie tylko są ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu, ale też integrują i zmuszają do myślenia. To świetna alternatywa dla oglądania telewizji, nie ma obaw, że gracze zaczną wpatrywać się bezmyślnie w grę i odpłyną myślami – planszówki wymuszają na graczach ciągłą aktywność. W sklepach jest coraz większy wybór gier, można grać zarówno w 2, jak i 10 osób. O dziwo, pojawiają się też gry planszowe dla zwolenników spędzania samotnych wieczorów – można znaleźć planszówki tylko dla jednego gracza! Jednak zawsze warto siadać do rozgrywek w większym gronie – będzie weselej!

Książki

Sposób stary jak świat, a jednak wciąż jeden z najlepszych. Mówi się, że książki mają moc odganiania złego humoru. Z każdą kolejną przeczytaną stroną chandra znika i zastępuje ją dobry humor. Polecamy sprawdzić to osobiście, ale trzeba uważać – dobra książka zabiera nie tylko zły humor, ale i czas! Warto śledzić oferty sklepów internetowych i księgarń, często pojawiają się promocje typu 3 za 2 lub spore obniżki. Można wtedy zrobić solidny zapas na długie jesienne wieczory albo sprawić bliskim prezent. Idealnym połączeniem będzie hygge i książki, czyli dobra książka pod ciepłym kocem. Z takim połączeniem chandra nie ma żadnych szans!

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *