Jak unikać zmarszczek i cieszyć się młodym wyglądem na dłużej?

Pierwsze zmarszczki mimiczne mogą pojawiać się już około 25. roku życia. Z czasem, skóra zaczyna się starzeć w coraz szybszym tempie. Co prawda nie da się zatrzymać tego procesu, ale można go znacznie spowolnić. Oto proste, ale i skuteczne sposoby, aby przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek i szybkiemu starzeniu się skóry.

Nawilżaj i natłuszczaj skórę

Starzenie się skóry to zupełnie naturalny proces. Jednak to właśnie na skórze suchej i odwodnionej, najszybciej ujawniają się drobne zmarszczki mimiczne. Warto więc zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry twarzy, szyi czy dekoltu. W tym celu stosuj kosmetyki, które zawierają naturalne oleje i masła roślinne, a także substancje nawilżające – aloes, glicerynę czy kwas hialuronowy.

Chroń się przed promieniowaniem

Za przyśpieszone starzenie się skóry odpowiada nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Niestety, nie chodzi wyłącznie o letnie słońce dające opaleniznę – także w pochmurną pogodę szkodliwe promieniowanie słoneczne przyśpiesza powstawanie nieestetycznych zmarszczek. Aby to ograniczyć, stosuj regularnie filtry przeciwsłoneczne, najlepiej również jesienią czy zimą – zwłaszcza gdy dużo czasu spędzasz na świeżym powietrzu.

Stosuj dobroczynne antyoksydanty

Uwalnianie się wolnych rodników – to właśnie ten proces odpowiada za powstawanie zmarszczek. Oprócz promieniowania, wpływ na to mają także inne czynniki. Znacznie zneutralizować mogą to jednak antyoksydanty, wśród których najpopularniejsza jest witamina C. Antyoksydanty w dużych dawkach wyraźnie przeciwdziałają wolnym rodnikom, odświeżając przy tym cerę i wygładzając drobne zmarszczki. Stosuj więc dietę bogatą w witaminę C. Nie zapomnij też o kosmetykach, które posiadają antyoksydanty w swoim składzie.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *