Jak skutecznie schudnąć i cieszyć się zgrabną sylwetką na długie lata?

4.9
(25)

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, aby poprawić swój wygląd i korzystnie wpłynąć na zdrowie oraz samopoczucie? Niestety, nie istnieje żadna dieta cud, ani też magiczne ćwiczenia, które pozwolą Ci szybko schudnąć. Możesz jednak skutecznie stracić na wadze oraz poprawić wygląd, zmieniając swoje dotychczasowe nawyki i stosując się do kilku prostych zasad.

Ujemny bilans kaloryczny

Każdy organizm jest inny, dlatego odchudzanie nie będzie u każdego przebiegać w tym samym tempie. Jednak sam proces chudnięcia opiera się na tym samym mechanizmie – potrzebny jest ujemny bilans kaloryczny. Oznacza to, że musisz dostarczyć swojemu organizmowi mniej kalorii, niż jest on w stanie spalić. Jak osiągnąć ujemny bilans kaloryczny? U każdego wygląda on inaczej i zależy od płci, wieku, wyjściowej wagi czy trybu życia. Co jednak ważne, zupełnie nie warto drastycznie ucinać kalorii w diecie i porywać się na bardzo intensywne treningi. Spowolnisz w ten sposób metabolizm, przetrenujesz i zniechęcisz do regularnych ćwiczeń, a utracone kilogramy szybko powrócą. Lepiej jest zmienić swoje nawyki żywieniowe i zdecydować się na przyjemną aktywność fizyczną. Tylko zmiana stylu życia, a nie drastyczna dieta i mordercze treningi, przyniosą Ci trwałe rezultaty.

Bez zdrowej diety i ćwiczeń nie poprawisz wyglądu sylwetki

Ujemny bilans kaloryczny sugeruje, że zrzucisz kilogramy, nawet jedząc wyłącznie niezdrową, przetworzoną żywność –  wystarczy, że dostarczysz organizmowi niewiele kalorii. W ten sposób oczywiście możesz schudnąć, ale niekoniecznie poprawisz wygląd sylwetki. Taka dieta i brak ruchu to zła jakość składu ciała  –  nawet na szczupłej sylwetce, widocznie zauważalny jest tłuszcz, nie zaś mięśnie. Niezdrowa dieta i brak ćwiczeń spowoduje, że nawet jeśli schudniesz, to Twoje ciało będzie mało jędrne, a więc i niezbyt estetyczne. Aby schudnąć, a jednocześnie cieszyć się ładną sylwetką, postaw na zdrową, zrównoważoną dietę. Nie zapomnij też o ruchu, najlepiej takim, który będzie sprawiał Ci przyjemność. Szybko zauważysz pozytywne rezultaty i to bez drastycznej diety czy skrupulatnego liczenia kalorii!

Jak oceniasz artykuł?

4.9 / 5. 25

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *